Karbon peeling uygulaması güneş lekeleri, akne lekeleri, yaşlılık lekeleri gibi cilt lekeleri, siyah noktalar, derin olmayan kırışıklıklar, geniş gözenekler, cilt sarkmaları, cildin aşırı yağlanması gibi pek çok farklı cilt problemlerine çözüm olmaktadır.

Karbon peeling işleminin ilk uygulamasından sonra bile cildinizdeki yenilemeyi fark edebilir, cildinizde yer alan gözeneklerin sıkılaştığını gözlemleyebilirsiniz.

Korumasız bir şekilde güneşe çıkmak ve uzun süre güneşe maruz kalmak, yaşın ilerlemesi, ergenlik ve hamilelik dönemlerinde değişen hormon dengeleri ve daha pek çok sebep nedeniyle cilt yüzeyinde lekeler meydana gelmektedir. Birçok kişi cilt yüzeyinde sonradan oluşan ve bir türlü geçmek bilmeyen lekelerden rahatsızlık duymaktadır.

Doğal yollarla veya piyasada satılan ürünler ile lekeleri hafifletmek için yollar denense de yeterince olumlu etki sağlanamamaktadır.

Bu nedenle cilt lekelerini hafifletmek ya da en iyisi yok edebilmek adına hem tıbbi alanda hem de kozmetik alanda pek çok çalışma mevcuttur.

Cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerden en kısa sürede ve en başarılı şekilde kurtulmayı sağlayan pek çok profesyonel uygulama bulunmaktadır. Bunlardan bazıları cildin üst tabakasını soyarak lekelerden arınmayı amaçlayan peeling uygulamalarıdır.

Günümüzde leke tedavisinde, cilt lekelerinden daha kısa sürede ve başarılı bir şekilde kurtulmaya olanak veren Karbon peeling uygulaması herkes tarafından tercih edilen popüler bir işlem haline gelmiştir.

Karbon peeling işlemi, cilt yüzeyine uygulanan karbon bileşikleri yardımı ile lazer cihazı kullanılarak cildin son derece güvenli bir şekilde soyulması işlemidir.

Karbon peelingin en önemli özelliklerinden birisi, lekeleri yok etmede hastalara oldukça güvenli çözümler sunmasıdır. Karbon peeling, bir değil, birkaç cilt problemi için güvenli bir şekilde uygulanmaktadır ve oldukça olumlu sonuçlar sağlamaktadır.

Karbon Peeling İşlemi Faydaları Nelerdir?

 • Cilt yüzeyinde oluşan güneşe ve yaşlanmaya bağlı lekelerin giderilmesi
 • Ciltteki genişlemiş gözenek görünümünün azaltılması
 • Cilt sarkmasının önlenmesi ve gerginliğinin geri kazandırılması
 • Kolajen üretiminin artırılması
 • Kırışıkların giderilmesi
 • Cildin parlaklığının ve tonunun yenilenmesi
 • Cildin yağlanmasının önüne geçilmesi
 • Siyah noktaların azaltılması ve temizlenmesi
 • Akne oluşumunun önlenmesi

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Uygulanmaktadır?

Karbon Peeling işlemine başlamadan önce cilt yüzeyi solüsyon yardımı ile temizlenmektedir. Temizlenen cilt yüzeyine, cilt için faydalı olan karbon partiküllü siyah renge sahip peeling kremi sürülür.

Kremin içerisindeki karbon parçacıklarının cilt tarafından yüksek oranda emilmesi çok önemlidir. Bu nedenle cildin kremi emmesi ve kremin ciltteki tüm gözeneklere etki etki etmesi amacıyla 15-20 dakika kadar krem cilt yüzeyinde kuruyana dek bekletilir.

Cilt yüzeyine sürülen, uygulamaya özel olarak üretilen ve yoğun karbon atomu içeren akışkan yapıdaki sıvının üzerine Q anahtarlı Nd:yag lazer sistemi ile atışlar yapılarak gerçekleştirilir. Bu atışlarda cilt yüzeyine sürülen karbonun tamamı patlayarak yüzeyde düşük düzeyde bir hasar oluşturur.

Uygulanan enerji ve oluşan düşük düzeydeki hasar aynı zamanda cilt yüzeyinde bir aktivasyon oluşmasını sağlayarak cildin kolajen üretiminin tetiklenmesini ve cilt elastikiyetini sağlayan elastin liflerinin kendilerini toparlamasını, kısalmasını ve dolayısıyla cildin sıkılaşma ve toparlamasını sağlamaktadır.

Lazer cihazı ile yapılan atışlar sayesinde cildin içine alınmış, cilt tarafından emilmiş olan karbon partikülleri patlatılır ve bu sırada çıkan ısı ile cildin üst tabakasında yüzeysel bir soyulma işlemi gerçekleşir.

Karbon Peeling İşlemi Etki Süresi Ne Kadardır?

Kozmetik pek çok işlem gibi, karbon peeling uygulamasının etkisi de geçicidir. Cilde gerekli özen gösterilmez ise ciltteki yağ oranının artması ile ciltteki gözenekler tekrar genişleyebilir veya yeni leke oluşumları gözlenebilir, kırışıklıklar belirgin hale gelebilir. Bu nedenle, lazerle karbon peeling işleminin cilt tipine ve cilt sorunlarına göre en az 6 ayda 1 kere yenilenmesi önerilir.

Karbon Peeling İşleminin Avantajları Nelerdir?

 • Yaz ya da kış mevsimi farketmeksizin yılın her döneminde uygulanabilmektedir.
 • Etki oranı yüksek bir şekilde gözle görülür olumlu etkiler sağlar.
 • Cildi güzelleştirir.
 • İşlem bittikten sonra gündelik hayata devam edilebilir.
 • Karbon peeling işleminden sonra cilt yüzeyinde; yara ve ya kabuklanma olmamaktadır.

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Etki Etmektedir?

Karbon peeling işleminde; öncelikli olarak cilde uygulanan karbon peeling deri yüzeyinde önemli ölçüde iyileştirici bir etkiye sahiptir. Karbon peeling maske halinde cilt yüzeyinde bekletildiği süre içerisinde cilt yüzeyinde birçok faydalı etmene sahip olmaktadır.

Lazer ışınlarının bilimsel olarak da kanıtlanmış iyileştirici özelliği ile ışınlar cilde gönderildiği andan itibaren cilt altına geçer, cilt üzerindeki karbonu da içine alarak derinin altına kadar nüfuz eder.

Bu sayede cildin altında çok daha hızlı ve etkili bir tedavi gerçekleşmiş olur. Karbon peeling uygulaması ile cildin altına geçen karbon partikülleri, lazer ışınlarının ısı oluşturucu etkisi ile cilt lekeleri, cilt yaşlanması, sarkmalar ve daha pek çok cilt probleminin üstesinden gelmek için daha hızlı bir şekilde etki etmeye başlar.

Tüm bu etkiler, lazer ışınlarının verdiği ısı ile kolajen üretiminin artması neticesinde gerçekleşmektedir. Sonuç olarak karbon peeling uygulaması; karbon ve lazerin gücünü bir arada kullanarak daha başarılı ve güvenli sonuçlar elde eden bir cilt yenileme tedavisidir.

Karbon Peeling Diğer Cilt Yenileme Yöntemleri İle Birlikte Kullanılabilir Mi?

Karbon peeling gözenek küçültme, leke tedavisi, cilt gençleştirme gibi faydalar sağlamaktadır diğer yöntemler ile birlikte kullanıldığında tedavinin etkililiğinde artış sağlanabilir. Mezoterapi, fraksiyonel radyofrekans gibi yöntemlerle dönüşümlü olarak kullanılabilir.

Karbon Peeling İşlemi Acılı Bir İşlem Midir?

İşlem sırasında kişiler ciltlerinde hafif bir ısı artışı ve lazere bağlı olarak hafif şekilde iğne batması gibi bir hissiyata sahip olabilirler ancak lazerle karbon peeling işlemi acı verici bir işlem değildir.

Karbon Peeling İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Karbon peeling işleminde öncelikle cildin temizlenmesi ve ardından karbon partiküllü peeling maskesinin cilt yüzeyine sürülerek kuruyana dek beklemeye alınması 15-20 dakikalık bir süreci kapsamaktadır. Sonrasında yapılan işlem ise 10 dakikalık bir süreçtir.

Karbon Peeling İşlemi Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Karbon peeling uygulaması genel olarak 5 – 8 seans olarak uygulanmaktadır. Ancak her bireyin cildinin ve cilt yüzeyindeki sorunların farklı olması nedeniyle kişiden kişiye seans sayısı değişebilmektedir.

Karbon Peeling Uygulamasının Yan Etkileri Var Mıdır?

Lazerle karbon peeling işlemi sonrası önemli bir yan etki genellikle gözlenmemektedir. Çok nadir de olsa lazerle karbon peeling sonrasında kaşınma, tedavi uygulanan yerde kabarmalar gözlenebilmektedir. Ancak bu etkiler kısa süreli ve geçicidir.

Karbon Peeling İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karbon peeling uygulamasının gerçekleştirildiği gün içerisinde sıcak duş önerilmemektedir. Bunun yanı sıra hamam, sauna, solaryum gibi aşırı sıcak ortamlardan ve direkt olarak olarak güneşe maruz kalmaktan kaçınılması gerekmektedir.

Karbon Peeling Uygulaması Fiyatı Nedir?

Karbon peeling uygulamasının fiyatı seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Cilt yapınıza uygun seans sayısının belirlenebilmesi için öncelikli olarak uzman kişi tarafından ön muayene gerçekleştirilmelidir.

Ön muayene sonunda uzman kişi tarafından, kişinin kişinin cilt tipi ve cildin tedaviye olan ihtiyacına göre seans sayısı belirlenmektedir. Web sitemiz üzerinden Randevu alarak, ön muayene yaptırabilir ve fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.